
Resort zdrowia zapowiada zmiany w kontroli wynagrodzeń i limitach płac w szpitalach
Ministerstwo Zdrowia przygotowuje kolejne zmiany dotyczące finansowania i funkcjonowania szpitali. Projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej zakłada m.in. rozszerzenie zakresu danych o wynagrodzeniach personelu medycznego przekazywanych do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz analizę wprowadzenia limitów udziału kosztów wynagrodzeń w budżetach szpitali.





