Konferencja Członków Konsorcjum Dolnośląskich Szpitali Powiatowych

Konferencja w sprawie obecnej sytuacji szpitali powiatowych na Dolnym Śląsku

W dniach 24-25 listopada 2022 r. odbyła się Konferencja Członków Konsorcjum Szpitali Powiatowych. Podczas spotkania omawiano m.in. obecną sytuację szpitali powiatowych na Dolnym Śląsku jak również podejmowano dyskusje dotyczące:

• wpływ inflacji na finansowanie i organizację szpitali szpitali powiatowych,
  • skutki finansowe ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalenia najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

W organizowanej konferencji pod przewodnictwem Pana Waldemara Malinowskiego udział wzięli również zaproszeni goście, m.in: Dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Pani Iwona Drelichowska-Stopa, Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Pan Łukasz Sendecki.