Mniej czasu na certyfikat akredytacyjny i świadectwo jakości. Zarządzenie NFZ

NFZ opublikował zarządzenie ważne dla systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. Przepisy zmieniają termin przekazywania do NFZ certyfikatów akredytacyjnych i świadectw jakości wydawanych laboratoriom diagnostycznym.

• Opublikowano nowelizację zarządzenia NFZ ws. szczegółowych warunków umów w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.
  • Dokument wprowadza zmiany terminu przekazywania do NFZ certyfikatów akredytacyjnych i świadectw jakości wydawanych laboratoriom diagnostycznym.
  • Certyfikaty i świadectwa muszą zostać przekazane nie później niż w terminie 7 dni od dnia wejścia w życie rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie sposobu ustalania ryczałtu systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.

Źródło: Centrala NFZ