MZ chce powszechnego szkolenia położnych dot. anestezjologii

Pani Minister Zdrowia chce uruchomienia programu powszechnych szkoleń dla położnych, które mogą wesprzeć anestezjologów przy znieczulaniu pacjentek - zgodnie z informacją podaną przez "Rynek Zdrowia"

Podczas spotkania online z anestezjologami ustalono wiele zagadnień t.j.:

• standardy opieki okołoporodowej, które dają prawo do znieczulenia, nie mogą być martwym rozporządzeniem. Te standardy muszą działać.

• najważniejsze zadanie to uruchomienie programu powszechnych szkoleń dla położnych, które mogą wesprzeć anestezjologów przy znieczulaniu pacjentek.

• kluczowa jest komunikacja. Lekarz w 3. trymestrze ciąży musi omówić z pacjentką poród, w tym możliwość skorzystania ze znieczulenia zewnątrzoponowego.