Podwyżki w ochronie zdrowia. Dziś konferencja AOTMiT

9 sierpnia Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji organizuje konferencję prasową. Chodzi o wyceny świadczeń, związane z wejściem w życie ustawy o podwyżkach płac minimalnych w ochronie zdrowia.

Jak poinformował prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji Roman Topór-Mądry informuje, że 9 sierpnia br. o godz. 9.00 odbędzie się konferencja prasowa dotycząca realizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Przypomnijmy, że 29 czerwca 2022 r. weszła w życie ustawa z dnia 26 maja 2022 r. o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw. To kolejna nowelizacja regulująca minimalne wynagrodzenie zasadnicze w ochronie zdrowia.

Coraz więcej podmiotów leczniczych skarży się, że pieniędzy przekazanych na podwyżki zabraknie. To m.in. szpitale powiatowe.