Sejm wstrzymał prace nad ustawą o jakości. Wróci? „Może w marcu, może w kwietniu”

Dziś w Sejmie planowane było drugie czytanie ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. Projekt spadł z porządku obrad. Jak słyszymy, wróci "może w marcu, może w kwietniu". - Nie będziemy na razie wracać do tej ustawy - mówi Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia.

Ustawa o jakości spadła z porządku obrad w Sejmie

7 lutego Sejm na sali plenarnej miał zająć się ustawą o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. Jak słyszymy, projekt spadł z porządku bieżącego posiedzenia.

– Ta flagowa ustawa Adma Niedzielskiego nie ma w tej chwili poparcia Zbigniewa Ziobry – mówi nam jeden z posłów.

– Przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia powiedział, że najwcześniej pojawi się w marcu, ale też nie wyklucza, że będzie to dopiero kwiecień – dodaje nasz rozmówca.

– Póki co nie wiemy, kiedy odbędzie się posiedzenie dotyczące ustawy o jakości. Decyzją prezydium komisji nie będziemy na razie wracali do ustawy – zapowiedział Tomasz Latos.

– Jeżeli będzie planowana na najbliższe marcowe posiedzenie Sejmu, wówczas dzień wcześniej wieczorem, bądź w dniu posiedzenia rano zajmiemy się nią w komisji. Jeżeli nie będzie jej w kwietniu, to też nie będziemy wtedy do niej wracać – wyjaśnił.

– Będziemy reagowali na bieżąco na plany legislacyjne – dodał w trakcie wtorkowego posiedzenia Komisji Zdrowia.

Awantura o ustawę o jakości

Przypomnijmy, że w poniedziałek 6 lutego projekt rozpatrywała sejmowa Komisja Zdrowia. Obrady zakończyły się awanturą.

Po zaskakującym głosowaniu, przegranym przez obóz rządzący, przewodniczący Komisji Tomasz Latos zamknął i odroczył zebranie.

Posłowie opozycji próbowali zgłosić wniosek formalny o odrzucenie ustawy w całości, ale przewodniczący skwitował: mam prawo zamknąć posiedzenie i je zamknąłem.