XXVII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich

W dniach 16-17.10.2021 r. w Wiśle odbyło się XXVII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich, do udziału w którym zaproszenie otrzymał również Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych.

Zarząd OZPSP reprezentował Mariusz Trojanowski – Członek Zarządu, Prezes Powiatowego Szpitala w Aleksandrowie Kujawskim.

Podczas obrad, którym przewodniczył Prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich, Andrzej Płonka, poruszano tematy dotyczące m.in. finansów samorządów, sytuacji w systemie opieki zdrowotnej, uregulowania kwestii stwierdzania zgonów.

Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich przyjęło stanowiska dotyczące ochrony zdrowia, zachęcamy do zapoznania się:

Stanowisko ZPP w sprawie finansowania pediatrii

Stanowisko ZPP w sprawie szpitali powiatowych

Stanowisko ZPP w sprawie uregulowania zasad stwierdzania zgonu