Będą zmiany w wycenie świadczeń dla pediatrii?

Rada do spraw Taryfikacji omawiała wycenę świadczeń w zakresie pediatrii w szpitalach i "dostrzegła potrzebę modyfikacji w wycenie". Do zmian ma dojść m.in. po otrzymaniu danych ze szpitali

Zmiany w wycenie świadczeń dla pediatrii? Rada Taryfikacji chce zebrać dane ze szpitali

Rada do spraw Taryfikacji omawiała założenia procesu taryfikacji świadczeń z zakresu leczenia szpitalnego w obszarze: choroby dzieci (sekcja P JGP) na posiedzeniu 17 marca.
– Po zapoznaniu się ze wstępną koncepcją pozyskania danych i założeniami dotyczącymi planowanych analiz, Rada zwróciła uwagę na istniejące zróżnicowanie placówek medycznych w zakresie charakteru prowadzonej działalności, oferowanych usług oraz ponoszonych kosztów – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.
Jak wskazano prawdopodobnie dojdzie do zmian w wycenie świadczeń dla pediatrii szpitalnej.