RAPORT: „Sytuacja finansowa szpitali powiatowych w świetle nowelizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia”. APEL DO WŁADZ PAŃSTWOWYCH

RAPORT dotyczący sytuacji finansowej szpitali powiatowych w świetle nowelizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz apel do władz państwowych w sprawie sytuacji w sektorze ochrony zdrowia.

W piątek, 23 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie podczas ogólnopolskiego spotkania Prezydentów, Starostów i Członków Zarządu Powiatu odpowiedzialnych za ochronę zdrowia oraz Dyrektorów i Prezesów szpitali  został zaprezentowany raport przygotowany pod kierunkiem prof. dr hab. Eweliny Nojszewskiej zatytułowany „Sytuacja finansowa szpitali powiatowych w świetle nowelizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych”.

Wydarzenie zorganizowały wspólnie Ogólnopolskie Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych, Związek Powiatów Polskich oraz m. st. Warszawa.

Podczas spotkania wystąpienia zaprezentowali m.in:

• Prezes Zarządu ZPP Andrzeja Płonki,
  • Prezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych Waldemar Malinowski
  • Wiceprezydent m. st. Warszawy Renata Kaznowska.
  • Wiceminister Zdrowia Macieja Miłkowskiego,
  • Wiceprezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji Daniel Rutkowski
  • Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok.

W trakcie spotkania przedstawiono również treść Apelu do władz państwowych w sprawie sytuacji w ochronie zdrowia.
TREŚĆ APELU.

RAPORT „Sytuacja finansowa szpitali powiatowych w świetle nowelizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych”.