NFZ ogłosił nowe wyceny testów na koronawirusa. Zarządzenie wchodzi 26 stycznia

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił we wtorek, 25 stycznia, nowelizację zarządzenia w sprawie wyceny testów na koronawirusa. NFZ zapłaci 197 zł w przypadku wykonania szybkiego testu RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 pacjentowi w szpitalnym oddziale ratunkowym lub izbie przyjęć.

Autor: oprac. KM • Źródło: NFZ, Rynek Zdrowia • 26 stycznia 2022 11:15

Nowe wyceny testów PCR na obecność koronawirusa

Zgodnie z zarządzeniem prezesa NFZ od środy 26 stycznia wprowadzone zostaną nowe wyceny testów PCR na obecność koronawirusa.

NFZ zapłaci:

• 113 zł lub 66 zł w przypadku, gdy odczynniki do wykonania testu zostały dostarczone laboratorium lub ich koszty pokryte, przez podmiot sektora finansów publicznych. W sytuacji niedotrzymania warunku wykonania testu w terminie nie dłuższym niż 24 godziny od dostarczenia materiału do laboratorium, kwota podlegać będzie pomniejszeniu o 25 zł
  • 197 zł w przypadku wykonania szybkiego testu RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 pacjentowi w szpitalnym oddziale ratunkowym lub izbie przyjęć i przekazania wyniku w czasie krótszym niż 4 godziny od dostarczenia materiału do laboratorium;
  • 42 zł w przypadku wykonania szybkiego testu RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 w szpitalnym oddziale ratunkowym lub izbie przyjęć, gdy odczynniki do wykonania testu zostały dostarczone laboratorium lub ich koszty pokryte, przez podmiot sektora finansów publicznych i przekazanie wyniku nastąpiło w czasie krótszym niż 4 godziny od dostarczenia materiału do laboratorium.

Zarządzenie Prezesa NFZ